• واحد فروش و بازرگانی : 4-02537766503
  • قم, خیابان 15 خرداد,تقاطع 75 متری عماریاسر,مجتمع میلاد نور

معرفی حلال ۴۰۲ گروه صنعتی سهند شیمی

معرفی حلال ۴۰۲ گروه صنعتی سهند شیمی

معرفی حلال ۴۰۲ سهند شیمی

حلال ۴۰۲ بر پایه نفت بی بو  تولید می شود که در رنگ ، تینر ، لاک و الکل ، جوهر چاپ ، واکس و کف پوش به کار می رود و در حلال چربی گیر سطوح فلزات و اسپری پاک کننده نیز مصرف دارد.

حلال مشابه یا معادل حلال ۴۰۲ از دانسیته و فلش پوینت بالاتری نسبت به حلال ۴۰۲ برخوردار است.

ویژگی های محلول خود را تغییر نمی دهد و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از حلال ۴۰۲ می باشد.

مشخصات شیمیایی

حلال استودارد (Stoddard solvent) یک از دسته حلال های آلیفاتیک و مایع مشتق شده از نفت است که کاربرد وسیعی در صنعت نقاشی و بنایی دارد مخلوطی از زنجیره های مستقیم وشاخه دار پارافین و هیدروکربن های آروماتیک آلکیله (C7-C12) است که به طور گسترده به عنوان حلال رنگ کاربرد دارد.

آشنایی و معرفی حلال ۴۰۲ گروه صنعتی سهند شیمی

وایت اسپریت ها مخلوطی از هیدروکربن های پارافینی و آروماتیکی با دامنه تقطیر ۲۰۰-۱۴۲ درجه سلسیوس هستند. این حلال ها ، مایعاتی شفاف ، به رنگ آب و دارای بوی ملایم بوده ، از لحاظ شیمیائی پایدارند و خورندگی ایجاد نمی کنند.

کاربرد حلال ۴۰۲

  • به عنوان حلال در تینرهای رنگ و لاک الکل
  • به عنوان حلال خشک کن رنگ ها
  • به عنوان حلال در چاپ پارچه
  • به عنوان حلال چربی گیر از سطوح فلزات
  • به عنوان حلال واکس های مخصوص اثاثیه منزل، مبلمان، کف پوش ها و همچنین واکس کفش
  • به عنوان حلال خشک شوئی

این ماده به عنوان حلال استخراجی، حلال پاک کننده، گریس، حلال موجود در اسپری ها، رنگ ها، مواد نگهدارنده چوب و آسفالت مورد استفاده قرار می­گیرد. ۶۰ درصد کل مصرف این ماده در اروپا مربط به رنگ، لاک و فرنچ ناخن است.

کاربردهای خانگی این ماده شامل تمیز کردن قلموی رنگ، پاک کردن باقیمانده چسب از سطوح بدون تخلخل، تمیز کردن قطعات خودرو و اشتعال ذغال سنگ برای کباب کردن و سایر استفاده های معمول است.

این ماده در دستگاه برش برای تراشکاری الماس نقش دارد و به همین دلیل به diamond turning معروف است.

حلال ۴۰۲ خصوصا برای حذف گازاسیدی کل در تصفیه گاز مورد استفاده قرار می­گیرد. این حلال در جریان گاز شیرین و غیر شیرین موثر است.

به منظور پیدا کردن حلال مناسب در خشک شویی ها ابتدا از بنزن قدرت پاک کنندگی بیشتری استفاده می­شد اما مشخص شد سمیت بالایی دارد که پس از چند دهه بنزین جایگزین آن شد، به دلیل خاصیت انفجار بالا و کاهش این خطر بنزین به الکل سفید تغییر یافت.

انواع و درجات

سه درجه و سه نوع مختلف از الکل سفید وجود دارد. این سه نوع به این ترتیب دسته بندی شده اند که به چه طریقی (گوگرد زدایی) شده اند درجه اول با نقطه اشتعال پائین درجه دوم با نقطه اشتعال منظم و در جه سوم اشتعال بالا، نوع درجه براساس نفت خام به عنوان ماده اولیه تولید و شرایط تقطیر تعیین می­ شود.

مشخصات کلی این سه درجه در جدول زیر آورده شده است.

نوع اول : به تنهایی

نوع دوم : با استفاده از حلال

نوع سوم : هیدروژنه

هر کدام ازین سه نوع ، خود دارای سه درجه (grade) است، علاوه بر این سه نوع، نوع صفر هم وجود دارد که شامل بخش کوچکی از تقطیر بدون تصفیه است که عمدتا شامل هیدروکربن های C9-C12 اشباع با نقطه جوش ۲۰۰-۱۴۰ درجه سلسیوس است.

ایمنی حلال ۴۰۲

این دسته از ترکیبات از طریق استنشاق، تماس و خوردن برای انسان سمیت حاد ایجاد می­ کنند. قرار گرفتن در معرض دز های بالا منجر به ایجاد اثرات مشابه با مخدرها مثل خواب آلودگی، سرگیجه، تهوغ و در نهایت بیهوشی می­ شود.

این ماده برای محیط زیست و به خصوص برای ارگانیسم ها و میکرو ارگانیسم های ساکن آب بسیار خطرناک است.

فروش حلال ۴۰۲

گروه صنعتی سهند شیمی فعال در زمینه فروش مواد نفتی ، آلی و شیمیایی، حلال ۴۰۲ را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای ارائه مشاوره و خرید حلال ۴۰۲ می توانید با شماره  ۴-۳۷۷۶۶۵۰۳-۰۲۵ تماس حاصل فرمایید.

About The Author

akhavi

No Comments

Leave a Reply

تماس با ما


برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان سهند شیمی در ارتباط باشید.

ارتباط با ما

ساعات کاری :


شنبه تا چهارشنبه ۰۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰

پنج شنبه ۰۸:۳۰ تا ۱۴:۰۰

تلفن تماس :

تلفکس : ۰۲۵۳۷۷۴۵۹۸۵

آدرس شرکت :

قم ، ابتدای ۳۰ متری هنرستان جنب زیرگذر بسیج

کنار راه آهن ، ساختمان دادگر ، طبقه ۴ ، واحد ۷